درباره المپیاد:

المپیادها معتبرترین مسایقات علمی در عرصه ی بین المللی هستند که همه ساله در رشته های مختلف علوم پایه و در رده های سنی متوسطه 1 و متوسطه 2 و حتی دانشگاه ها برگزار می شوند.

رتبه های برتر این مسابقات  از بورس های تحصیلی بهره مند می شوند و از جایگاه علمی ویژه ای در بین همسالان خود برخوردارند. علاوه  بر این حضور دانش آموزان المپیادی موجب ایجتد رقابت علمی در جامعه و ارتقاء سطح سواد عمومی جامعه و بالا رفتن میانگین اطلاعات دانش آموختگان و تربیت افرادی مستعد، علاقه مند، پژوهشگر و متخصص خواهد شد که می توانندبر شاخص سرمایه های انسانی جامعه اثرات مثبت داشته باشند.

ورود به دانشگاه بدون شرکت در کنکور سراسری، معافیت از خدمت نظام وظیفه ، عضویت در بنیاد ملی نخبگان را می توان بهترین امتیاز برای برگزیدگانکشوری المپیاد به شمار آورد. بعلاوه  ، آنچه اهمیت دارد این است که المپیاد آثار بسیار مهم زیر را به همراه خواهد داشت:

-کسب افتخار در عرصه های جهانی و درصحنه مسابقات بینالمللی برای کشور عزیزمان ایران و به تبع آن افزایش اقتدار ملی.

-تشویق و ترغیب دانش آموزان سراسر کشور به تلاش بیشتر از طریق رقابت به منظور افزایش سطح دانش در مدارس کشور و دانشگاه ها.

-ارتباط و آگاهی از سطح مسائل  و مباحث بین المللی در رشته های مختلف علمی و تاثیر مثبت این آگاهی در برنامه ریزی های درسی و ارزیابی از استعداد و توان علمی کشور.

-هدایت دانش آموزانی با استعدادهای برتر به رشته های علوم پایه و تاثیر مثبت در ارتقاء سطح علمی این رشته ها در دانشگاه ها.

-شناسایی جوانان با استعداد و  نخبه ی کشور در رشته های علوم پایه و فراهم شدن امکانات هدایت و حمایت از آنان به منظور تربیت دانشمندانی درخدمت کشور.

-تربیت دانش آموزانی منظم ، پرکار ، پرتلاش ، برنامه ریز و دقیق که با تکیه بر سواد و معلومات المپیادی خود توانایی کسب بهترین رتبه های کنکور سراسری دانشگاه ها را خواهند داشت.

معرفی باشگاه المپیاد مجموعه مدارس سلام

باشگاه المپیاد مجموعه مدارس سلام که در راستای این اهداف تاسیس گردیده است ، با دعوت از بهترین اساتید و مشاورین المپیاد کشور ، دپارتمان های آموزش المپیاد را ، راه اندازی نموده است .

خدمات باشگاه المپیاد مجموعه مدارس سلام :

در این مجموعه از سال 85 تا کنون دانش پژوهان بسیاری به تحصیل و پژوهش در رشته های المپیاد ریاضی ، المپیاد شیمی ، المپیاد فیزیک ، المپیاد کامپیوتر و المپیاد شیمی پرداخنه اند.

متوسطه ی یک :

دانش آموزان برتر پایه ی هشتم مدارس سلام ، یک روز در هفته به یادگیری مباحث علوم و ریاضی پیشرفته تر از سطح کتاب درسی می پردازند.

دانش پژوهانی که پایه ی هشتم عمومی باشگاه را پشت سرگذاشته اند و یا به نوعی صلاحیت حضور در دوره ی عمومی تابستانه ی باشگاه را احراز کنند ، با گذراندن هفت هفته ، هفته ای دو روز دوره ی المپیاد عمومی  و شرکت در آزمون انتخابی المپیاد شرایط حضور در رشته های تخصصی پایه ی نهم را احراز می کنند.

دانش آموزان پایه ی نهم از مهر ماه تا خرداد ماه هفته ای 2 روز با حضور در باشگاه بصورت تخصصی رشته المپیاد خود را می آموزند. بدیهی است سایر روزهای هفته در مدرسه ی مبدا به آموزش درسهای عادی مشغولند.

متوسطه ی دو :

دانش پژوهانی که در متوسطه ی دو موفق  به راهیابی به باشگاه المپیاد می شوند ، تمام دروس عادی و المپیاد خود را در محل باشگاه می گذرانند. در این دوره ، دو روز در هفته به آموزش دروس عادی بصورت ادونس با بهترین اساتید مجموعه مدارس سلام و 3 روز درهفته به آموزش المچیادی با برترین اساتید کشور می پردازند . بدیهی است روزهای باقیمانده در هفته به مطالعه با محتوا و برنامه ی مشخص اختصاص خواهد داشت.

دستاوردهای باشگاه:

این باشگاه از سال 85 تاکنون موفق به آموزش بسیاری از نخبگان کشور شده که در این میان می توان از کسب 21 مدال جهانی المپیاد، 42 مدال طلای کشوری ، 97 مدال نقره ی کشوری   و 69  مدال برنز کشوری نام برد.